E SZÁMUNK SZERZŐI
Bacskai Sándor (1961)
Író, újságíró, a Fotóművészet munkatársa. Rendszeresen készít interjúkat a Magyar Fotográfiai Múzeum számára.
Andras Banovits (1951)
Képzőművész, fotóművész. Göteborgban él, 1976 és 2004 között a Göteborgi Egyetem fotográfusa.
Bán András (1951)
Az ELTE matematika–művészettörténet szakán végzett. A hetvenes-nyolcvanas években a kortárs képzőművészet és a fotó iránt érdeklődött, kritikákat írt, kiállításokat szervezett. 1982 óta mindinkább vizuális antropológia kutatással foglalkozik, szakterülete a családi fotózás. Egyetemi oktató Miskolcon és Debrecenben.
Bognár Katalin (1977)
Történelem és muzeológia szakon végzett az ELTE-n, 2001 óta a Magyar Nemzeti Múzeum Történeti Fényképtárának muzeológusa.
Csizmadia Alexa
2003-ban diplomázott Angliában a Southampton Egyetemen, ahol modern és kortárs művészettörténetet hallgatott. Jelenleg a londoni City Egyetem művészeti management szakának hallgatója. 1999 óta publikál.
Dobai Péter (1944)
Író, dramaturg. Az ELTE BTK filozófia–olasz szakán végzett. Volt tengerész, filmgyári dramaturg, rendezőasszisztens. József Attila- és Balázs Béla-díjas.
Dobos Sándor (1931)
Nagyenyeden született. Iskoláit Erdélyben, 1944 után Magyarországon végezte. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem vegyész szakán 1955-ben szerzett diplomát. A Kémiai Tudományok Doktora. Munkájából kifolyólag sok időt töltött el külföldön. Fiatal korában festett. 2000 óta fotózik.
Farkas Zsuzsa (1957)
Művészettörténész. A Magyar Nemzeti Galéria Fotóarchívumában dolgozik. Kutatási területe a 19. századi magyar képzőművészet. Festő-fotográfusok 1840–1880 című kötete a Magyar Fotográfiai Múzeum kiadásában jelenik meg.
Fejér Zoltán (1951)
Szabadúszó fotós. Az Európai Fotótörténeti Társaság (ESHPh) tagja. Kutatásaiból eddig nyolc könyvet publikált.
Anne Kotzan (1961)
Szabadfoglalkozású publicista. Egyetemi tanulmányai alatt egy évet Rómában töltött DAAD-ösztöndíjasként, majd ezt követően főleg kultúrával foglalkozó útikönyveket kezdett írni, köztük Magyarországról is. Már tanulmányai idején kapcsolatba került a fényképezéssel, és több éven át dolgozott egy fotográfus mellett asziszensként. Ma független szerzőként foglalkozik a fotográfiával. Szövegei főleg német szaklapokban jelennek meg: fotoMAGAZIN, Photo international, Photopresse, Schwarzweiss. Kölnben él.
Montvai Attila (1942)
Az ELTE TTK fizika szakán végzett. Számos fotóművészet-elméleti írás szerzője, a Fiatalok Fotóművészeti Studiójának alapító tagja, a Photographic Association of DUM DUM Calcutta tiszteletbeli tagja, a Fotóművészek Szövetsége rendes tagja. Fizikusként kutatásokat folytatott a gyengén kaotikus rendszerek elméletének területén. Mint fotográfus ugyanezt a problémát vizsgálta vizuális eszközökkel.
Pfisztner Gábor (1967)
Történelem–német szakon végzett az ELTE-n, és két félévig az Iparművészeti Főiskola vizuális kommunikáció szakán volt vendéghallgató. Gimnáziumi tanár.
Silvia Paoli (1960)
1988-ban a milánói Sacro Cuore Katolikus Egyetemen végzett művészettörténész szakon, majd három évig további tanulmányokat folytatott modern művészeti szakirányban. Elsősorban a XIX. századi olasz fotótörténettel foglalkozott. 2001-től a Milánói Városi Fényképgyűjtemény kurátora.
Somogyi Zsófia (1978)
2003-ban végzett az ELTE művészettörténet–esztétika szakán. 2002 nyarán Guggenheim-ösztöndíjas volt Velencében. A Dorottya Galéria munkatársa.
Szarka Klára (1955)
1978-ban végzett az ELTE történelem–népművelés szakán. Szakíró, a Magyar Fotóművészek Szövetségének tagja.
Szegő György (1947)
Építész, művészeti író. A hetvenes években több, fotófelhasználással is élő önálló kiállítása volt. 1979 és 1989 között a Kaposvári Csiky Gergely Színház díszlet- és jelmeztervezője. 1982-től rendszeresen publikál művészeti tanulmányokat és kritikákat. A Fotóművészet munkatársa.
Tátrai Sándor (1976)
A Budapesti Műszaki Főiskolán végzett. Műszaki Manager, az X-Rite Incorporated közép-kelet-európai képviselője, kereskedelmi és technikai szaktanácsadó. Számos cikket publikált a digitális színkezelés és a Color Management témákban.
Tímár Péter (1948)
Építészmérnök, Balogh Rudolf-díjas fotóművész, a Fotóművészet főszerkesztője. 1979 óta a budapesti Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola fotó szakának vezetője. http://web.mac.com/timarpeter
Tóth József (1940)
Balázs Béla- és Pécsi József-díjas fotóművész. 1962 és 1970 között az MTI Fotó reklámfotósa volt, 1970 óta szabadúszó. Több lapnak is dolgozott (Hungarian Digest, Privát Profit, Nők Lapja stb.), az utóbbi években rendszeresen publikál könyveket. A Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete Fotóművészeti Tagozatának elnöke, a Magyar Fotóművészek Szövetsége vezetőségi tagja.